Kezdőlap MOZAIK A művészet bódító hatása

A művészet bódító hatása

272

A téma: lehet-e józanul betrippelni, pusztán a művészet segítségével? Érdemes-e drog helyett színházjegyet venni? A doktor beszélgetőtársa Szabó Réka, a Tünet Együttes alapító-rendezője lesz.

A másfél éve teltházzal futó Az éjszaka csodái igazi éber álmodás, egy téridőn kívüli éjszaka története, melyben egy fiú és egy lány találkozik is, meg nem is. A darabot Weöres Sándor azonos című látomásverse ihlette. A hallucinogén színpadi világot úgy teremtette meg Szabó Réka rendező, hogy élőben manipulált animációval és élő zenével hangolta össze Szász Dániel és Furulyás Dóra táncművészek mozgását. A kivetített világ és a táncosok így egészen különös, szürreális viszonyba kerülnek – a vonalak megszemélyesednek, interakcióba lépnek az élő szereplőkkel, átírja egymást valóság és képzelet.

Nem furcsa hát a kérdés, hogy helyettesítheti-e egy ilyen érzéki produkció a pszichedelikus drogok által adott élményt. Milyen folyamatok indulnak el az agyban egy jó darab hatására? Meg lehet-e győzni a fiatalokat arról, hogy az emberi elme drogok nélkül is képes átlépni egy módosult tudatállapotba? A mindig a művészet határterületein kalandozó Tünet Együttes most Dr. Zacher Gábor toxikológussal, a Honvédkórház sürgősségi osztályának vezetőjével keresi a választ ezekre a kérdésekre.

A rendhagyó évadnyitón – ahol szó lesz a társulat 2016/2017-es előadásairól és további projektjeiről is – Szabó Réka alapító-rendező beszélget a doktorral. Az esemény Az éjszaka csodái című darabbal kezdődik szeptember 13-án 19.00 órakor a Trafóban. A beszélgetés az előadás után lesz a Trafó kávézójában.

További információ: www.facebook.com/thesymptoms

Jegyvásárlás: http://trafo.jegy.hu/program/tunet-egyuttes- az-ejszaka- csodai-57989/332165

www.kultura.hu