A tárlatnak a MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. által 2016-ban felújított hódmezővásárhelyi Endre Béla Alkotóház – másnéven Hódmezővásárhelyi Alkotóház – ad otthont, ahol az ott megszületett műveket tekinthetik meg az érdeklődők április 19-ig.
A Hódmezővásárhelyi Művésztelep műteremlakásaiba 1969-ben költözhettek be először a helyi művészek. Az épületkomplexum, amely a Kohán György utcában található, azóta is fontos helyszín az ott élő művészek számára. A műteremlakások szomszédságában áll az 1967-ben épült Endre Béla Alkotóház, mai nevén a Hódmezővásárhelyi Alkotóház. Az épületet 2016-ben újított fel a MANK, így az épület méltó helyszínévé vált az alkotómunkának, közösségi eseményeknek.
Ezen a helyszínen mutatják most be a művészlakásokban jelenleg élő alkotók munkáit. A cím: Művészlakások múltja és jövője igen találó. Egyrészt összefoglalást láthatnak az érdeklődők az eddigi alkotómunkákból, másrészt megismerhetik az alkotóházak funkcióját is. A kiállítás a MűHáz Egyesület nevében valósul meg. A tárlatot február 25-én, 16:00-kor Rapcsák Katalin alkotóházvezető nyitja meg.
„A MűHáz Egyesület fontosnak tartja a hódmezővásárhelyi művészgenerációk közötti kapcsolat erősítését, a művésztelep történetének feldolgozását, az ez irányú kutatómunkát. Ez a tárlat az első, amelyen együtt állítanak ki a művésztelep lakói, és az eddig összegyűjtött információk, újságcikkek, adatok és fényképek is megtekinthetők lesznek” – olvasható az esemény honlapján. A tizennégy alkotó munkáit április 19-ig láthatják az érdeklődők.
Kiállító művészek:
Albert Ildikó, Blaski Márta, Erdős Péter, Fülöp Erzsébet, Kéri László, Lelkes István, Nagy Attila, Orosz Mária, Pannonhalmi Zsuzsa, Rományi László, Sándor Eszter, Szabó Judit, Szabó Klára Petra, Szvet Tamás.