Most népszerű
Húsz év után elűzték az otthonából Miklósa Erikát
A Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas opera-énekesnő most elárulta, mi vezetett odáig, hogy két évtized után feladja az addig életét, és máshol kezdje újra.
„Erdély felszabadulásának emlékére”
„Vitéz Nagybányai Horthy Miklós, Magyarország kormányzója és a Főméltóságú Asszony Nagyváradon.”
Csiszárfürdő, fröccsforrás
A képeslapunk hátterében felsejlő Bálványosvár környékének egyik legkedveltebb kirándulóhelye volt Csiszár Dénes „Feredője”.
Népszerű cikkek
Miért mondott le az Antall-kormány és az Országgyűlés a történelmi Kárpátaljáról?
Nyikita Hruscsov után 30 évvel később Leonyid Kucsma is felkínálta Kárpátalját! - Hazaárulás 1991-ben?
A kő marad
Palotaforradalom Erdélyben - Megmenthető-e Wass Albert és Kemény János hagyatéka?
Ajánló
Ez történt Hollywoodban…V.
Hírcsokor a mozi szerelmeseinek. Mostani válogatásunkból kiderül, hogyJohnny Depp a Bahamákon bújkál és az is, hogy Brad Pitt lerészegedett Tarantinoval valamint arról is szólunk, hogy megállíthatatlan a Star Trek, már 210 millió dollárt termelt csak amerikában. Ez történt Hollywoodban...
Lék a koponyán
Palotaforradalom – Hazatérhetnek-e végre az erdélyi történelmi családok? (1.)
Zseniális különcök
Ha van a történelemnek olyan korszaka, amelyet a művészet virágkoraként emlegethetünk, akkor az a reneszánsz.
Gutatőttős – Szent Cecília-templom
Magyar Nemzet szombati magazinjának egyik legérdekesebb sorozatát közöljük le folytatásokban, melyben a remek Ludwig Emil megmutatja nekünk a rejtőzködő Magyarország eldugott kincseit, melyek mellett sokszor figyelmetlenül elhaladunk a mindennapi rohanó életünk során. Vigyázzunk ezekre a páratlan kincsekre, hiszen ezek a kincsek alappillérei szeretett Hazánknak.
Avatar – Arcjáték sisakban – Hogyan lett háromdimenziós Cameron mozija?
A hazai mozikban is nagy sikerrel mutatták be James Cameron Avatar című fantasztikus filmjét, amely látványvilágával talán a mozi új korszakát nyitja meg. A film minden másodperce tartogat olyan technikai megoldásokat, amelyek nem léteznének a legendásan maximalista rendező több mint egy évtizeden keresztül végzett állhatatos munkája nélkül.
Kritika – Harry Potter and the Deathly Hallows (Part II)
Nagyon komoly hátrányból indultam több mint 10 éve az első film kapcsán, hiszen egy könyvet sem olvastam. Ezt a nagyon rossz tulajdonságomat (NOT) azóta is megtartva csak a filmekből építettem a Potter tudásomat és alapvetően főleg a látványra hegyeztem ki az élményt.