Havi cikkek: március 2016
Történelmi látogatás a Kinizsi várba
A hosszú hétvége kiváló lehetőség arra, hogy természetjárással összekapcsoljuk az 1848–49-es megemlékezést, felidézzük azon hősöket, ikonikus személyeket, akiknek tettei mai is említésre méltóak.
Petőfi-séta és tárlatvezetés
Belvárosi séta Petőfi Sándor nyomában, tárlatvezetések és verskoncert is szerepel a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) március 15-i nemzeti ünnephez kapcsolódó programjai között. Zárásként 17 és 20 órakor a Bob és Bobék Orchestra Mi lárma ez megént? címmel ad koncertet Petőfi Sándor verseiből.
Állami kitüntetések a legjobbaknak
Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere március 11-én a Pesti Vigadóban.
Timelord – A MALÉV „világszinten megfelelő”
Joggal gondolhatnánk, hogy közelmúltunk históriájának feltárása kizárólag időbefektetés kérdése. A MALÉV története rácáfol erre a hiedelemre.
Bukarestben a Cifra Műhely
A Balassi Intézet – Bukaresti Magyar Intézet 2016-ben is kiemelt kulturális programmal ünnepli Magyarország nemzeti ünnepét: március 12-én a nagy ismertségnek örvendő, rangos néprajzi múzeumban, a Román Nemzeti Parasztmúzeumban mutatják be a Cifra Műhely Egyesület Mérából (Kolozs megye, Románia) megmentett és felújított tisztaszobabútorait.
A magyarok Vicuskája
Bár már gyerekként is a színészi pályára készült, és elsőre felvették a Színművészeti Főiskolára, országosan ismertté a mozi tette. Játszott a Kárpáthy Zoltánban, és egy nemzet zárta szívébe az Egri csillagokban nyújtott alakításáért.
95 éve született a „rímhányó” író
Csaknem száz éve született Romhányi József érdemes művész, akit csak „a rímhányó” íróként emlegetnek a szakmában. Számos magyar opera szövegkönyve került ki tolla alól, de nevéhez kötődik minden idők egyik legnagyobb magyar slágerének szövege is. A Párizsban szép a nyár című szám a Két vallomás című filmben hangzott el.
Ami Blaháné a deszkákon
Gasztronómiatörténet – Báló Jánosné nyomában Szegeden és Budapesten (3.)
Magyar könyv nemzetközi polcon
A világ legjobb gyerekkönyvei közé került fel Kollár Árpád: Milyen madár című könyve. A szerző két felnőtt kötete után kezdett a gyerekversek írásába.